Twitter pokazuje nową mapę wyborczą USA

W erze mediów społecznościowych nastroje społeczne można łatwo badać analizując tematy, na jakie wypowiadają się internauci. W ten sposób Twitter – na podstawie działań swoich użytkowników – stworzył mapę politycznego zaangażowania przed wyborami w USA.

Polityczna mapa USA wg Twittera
Polityczna mapa USA wg Twittera

Twitter mocno zainwestował w rozwój narzędzi wspomagających analizę wyborów. Nowe narzędzie, które przygotował – mapa politycznego zaangażowania – to metoda by sprawdzić, jakie tematy są najważniejsze dla mieszkańców konkretnych stanów w USA.

Przedmiotem analizy są wpisy na Twitterze z oficjalnych kont Romneya i Obamy. Np wpisy Romneya zawierające słowo “węgiel” były najczęściej retweetowane i komentowane w Wirginii Zachodniej, gdzie jest jedna z największych w USA koncentracji przemysłu górniczego. Na Florydzie wpisy Romneya o sprawach bezpieczeństwa narodowego miały najwyższy poziom zaangażowania, podobnie jak te o edukacji. Każdy stan ma swoje wyjątkowe, wyróżniające cechy.

Najwięcej reakcji w skali całego kraju miał tweet Obamy dotyczący pożyczek studenckich i dostępu do wyższego wykształcenia.

“No family should have to set aside a college acceptance letter because they don’t have the money.”—President Obama

W przypadku Romneya był to wpis o ataku w Benghazi:

On this most somber day, America is united under God in its quest for peace and freedom at home and across the world.

To narzędzie to jednak i tak skromna wersja tego, czym dysponują sztaby wyborcze w tej kampanii, w której Twitter stał się kluczowym polem bitwy.

Jeden komentarz do “Twitter pokazuje nową mapę wyborczą USA

Komentowanie wyłączone.