Rosja przedstawia Radzie Bezpieczeństwa propozycję w sprawie Syrii

W odpowiedzi na eskalację konfliktu syryjskiego, Rosja przekazała Radzie Bezpieczeństwa ONZ własną propozycję rezolucji w sprawie tego problemu. W odróżnieniu od planów państw zachodnich, ten moskiewski zakłada kontynuację misji Kofiego Annana, której mandat wygasa za dwa dni, i realizację jego sześciopunktowego programu.

Zdaniem zachodnich dyplomatów, propozycja Rosji nie bierze jednak pod uwagę faktu, że dotychczasowe działania podejmowane przez Annana okazały się być bezproduktywne. Zachód chciałby więc aby rezolucja została oparta o Rozdział 7 Karty Narodów Zjednoczonych, co pozwalałoby nałożyć sankcje na reżim w Damaszku. Taka propozycja spotyka się jednak z chłodną reakcją Moskwy i Pekinu.

Źródła: Stratfor, Rian.ru.

2 komentarzy do “Rosja przedstawia Radzie Bezpieczeństwa propozycję w sprawie Syrii

  1. autor oczywiscie się myli pisząc :”Zdaniem zachodnich dyplomatów, propozycja Rosji nie bierze jednak pod uwagę faktu, że dotychczasowe działania podejmowane przez Annana okazały się być bezproduktywne” – wlasnie o to chodzi by ten cały Annan dalej sobie „realizował ” co tam sobie wymyśli bo i tak nic z tego. I o to własnie chodzi!!.
    Ruscy szachiści myślą i jestem zdecydowanie za. Natomiast III wojna światowa której chce zachód tylko po to by bronić wątpliwe interesy żydów nie jest mi po drodze!!!!
     

    1. Autor ma świadomość faktu, że bezproduktywność wysiłków Annana jest na rękę Rosji i Chin i podane stwierdzenie w żaden sposób temu nie zaprzecza 🙂

Komentowanie wyłączone.