PolitykaGlobalna.pl partnerem wydania gry „Polskie Imperium”

PolitykaGlobalna.pl została partnerem wydania gry strategicznej na komputery PC p.t. „Polskie Imperium: od Krzyżaków do Potopu”, ukazującej dzieje Europy Wschodniej w latach 1350-1650. Wydawcą gry jest Cenega.

My tylko piszemy o geopolityce, ale Ty wkrótce będziesz mógł ją poznać w praktyce dzięki grze „Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu”. Jest to strategia z elementami RPG osadzona w latach 1350 – 1650 i rozgrywająca się na terenach całej Europy Środkowo-Wschodniej oraz Skandynawii. Gra oferuje kampanię na wielką skalę obejmującą 26 skłóconych ze sobą, grywalnych frakcji, w tym oczywiście możliwość budowania prawdziwego polskiego imperium. Poprzez kontrolę bohaterów, którzy mogą rozwijać swoje umiejętności w trakcie walk, gracz może rządzić swoim zdobytym skrawkiem ziemi jak tylko mu się podoba.

Gra udostępnia graczom dobrze przemyślany i autentyczny system budowania, przypisywania i zarządzania robotnikami w miastach, szeroki wachlarz historycznych i losowych misji. A także rozbudowane i realistyczne drzewo technologiczne zawierające minimum ponad 150 typów oddziałów wojskowych oraz piękną grafikę i animacje, dzięki którym poczujesz co znaczy być na wojnie!

Okładkę gry zaprojektował znany polski rysownik, Tomasz Maroński, twórca okładek do wielu magazynów, książek S-F i fantasy oraz gier komputerowych. Nad zachowaniem klimatu epoki czuwać będzie Jacek Komuda, autor popularnych powieści historycznych (m.in. „Diabeł Łańcucki”, „Galeony Wojny”, cyklu „Samozwaniec”), scenariuszy gier komputerowych (m.in. „Wiedźmin”) i systemów RPG („Dzikie pola”).

Tytuł:Polskie Imperium: Od Krzyżaków do Potopu

Data wydania: 2010 r.

Wydawca: Cenega

Producent: 1C Interactive