Serwis korzysta z tzw. ciasteczek (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na ich używanie. Pewnie, nie ma problemu! Dowiedz się więcej o ciasteczkach »

Dołącz do nas!

Polityka Globalna nieustannie się rozwija i stale potrzebuje świeżej krwi w swoich szeregach. Dołącz do grona osób, które współtworzą nasz portal, pokaż ile wiesz i co sądzisz o współczesnym świecie!

Dlaczego warto dla nas pisać?

Warsztat. Nic tak nie poprawia pióra jak praktyka. Zanim tekst trafi na stronę, musi zostać zaakceptowany przez doświadczonego redaktora, który – w razie rażących błędów – odeśle go do autora z adnotacjami, uwagami i propozycjami zmian. Brzmi groźnie? Być może, ale to również nauka, dzięki której zdobędziesz niezbędne w dziennikarskim fachu umiejętności.

Doświadczenie. Jest to istotny aspekt do budowania swojego resume: przyjemnie jest się pochwalić publikacjami na poczytnym serwisie internetowym, więc Polityka Globalna może być idealnym początkiem Twojej kariery. Z naszej praktyki wiemy, że długotrwała współpraca z naszym portalu wychodzi autorom na dobre, bo u nas – w odróżnieniu od wielu innych mediów – pracujesz na własne nazwisko, a nie na nazwisko swojego przełożonego.

Pasja. Nie ma od niej ważniejszej rzeczy, a życie bez niej jest nudne. To na wspólnej pasji opiera się istnienie portalu. Wierzymy, że to, co robimy ma sens i że w Polsce jest jeszcze pasjonatów takich jak my. Wiemy jednak, że nierozwijana pasja szybko umiera, a nic tak nie boli jak niewykorzystane szanse. Jeśli więc chciałbyś pisać o sprawach międzynarodowych, czujesz, że masz coś do powiedzenia o świecie, ale z jakiegoś powodu nie możesz się zdobyć na ten pierwszy krok, napisz do nas – pomożemy Ci go wykonać!

Kogo poszukujemy?

Jesteśmy otwarci na wszystkie osoby, które chciałyby współtworzyć portal. Obecnie jednak najbardziej zależy nam na osobach, które zajmują się jednym z poniższych obszarów:

  • Ameryka Południowa
  • Europa Zachodnia
  • Daleki Wschód

Nie oznacza to jednak, że dla innych osób nie ma miejsca. Dobrych tekstów nigdy za wiele!

A może nie interesuje Cię pisanie o sprawach międzynarodowych, ale posiadasz umiejętności, które mogłyby być potrzebne w innych aspektach pracy nad portalem. Znasz się na marketingu lub reklamie, jesteś utalentowanym webmasterem albo po prostu masz mnóstwo ciekawych pomysłów, które moglibyśmy razem zrealizować? Na Ciebie też czekamy!

Jak wygląda współpraca?

Wszystkie warunki dotyczące częstotliwości publikowania artykułów i ich zakresu uzgadniane są indywidualnie z autorami. Możemy jednak Was zapewnić, że współpraca z portalem nie koliduje z innymi zajęciami. Współpraca odbywa się na zasadzie wolontariatu.

Jak zacząć?

Skorzystaj z poniższego formularza by skontaktować się z nami. Napisz kilka słów o sobie (kim jesteś, jaką tematyką się interesujesz), a jako załącznik prześlij nam próbny artykuł na wybrany przez Ciebie temat, a my – w ciągu mniej więcej niż 10-14 dni – odezwiemy się do Ciebie w sprawie współpracy. (Jeśli po tym czasie nadal nie otrzymasz odpowiedzi, prosimy o ponowne wysłanie zgłoszenia – być może poprzednie utknęło w spamie).

Plik z artykułem powinien być w formacie DOC, DOCX lub ODT, sformatowany według wzorca: czcionka – Calibri, Times New Roman, Tahoma lub inna podobna (tj. czytelna); wielkość czcionki: 13; interlinia: 1,5 linii.


Acceptable file types: doc,docx,odt.
Maximum file size: 1mb.